Responsive Joomla Template

Responsive Joomla Template. Works with Mobile, Tablets and Desktops/Laptops

Innovative Slideshow and Menu.

Selection from Eight different Colors.

شترمرغ (نام علمی: Struthio camelus) نوعی پرنده بی‌پرواز بومی آفریقا از راستهٔ سینه‌پهنان Struthioniformes است. شترمرغ بزرگترین پرندهٔ زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است . شترمرغ‌ها معمولاً بین ۶۳ تا ۱۴۵ کیلوگرم هستند.
شترمرغ ظاهر منحصربه‌فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند. آنها با گردن و پاهای بلند خود قادرند با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. غذای اصلی شترمرغ گیاهان است اما از بی‌مهرگان هم تغذیه می‌کنند. آنها به صورت گروهی و در گروه‌های پنج تا پنجاه نفری گذران زندگی می‌کنند.

شترمرغ نر پرهای سیاهی دارد و انتهای پرها و بال‌های آن سفید است ولی پرهای شترمرغ ماده قهوه‌ای رنگ است. سر و گردن شترمرغ بدون پر و طاس است.این دام به دلیل قدرت متابولیسمی بالا و تبدیل غذا به انرژی، رشد سریع، عمر مفید و طولانی و تولید مثل بالا از دیگر دام‌ها متمایز می‌باشد.
این دام به دلیل سازگاری با محیط زیست و آب و هوای متفاوت (از ۳۰ درجه سانتیگراد زیر صفر تا پنجاه بالای صفر) از نظر نگهداری، کم هزینه‌ترین جایگاه را به خود اختصاص داده‌است. با حصارکشی روی زمین‌های خاکی و ایجاد سایه‌بان، می‌توان از شترمرغ نگهداری کرد. غذای این پرنده، یونجه، علف، تخم علف‌ها، دانه‌ها، غلات، شکوفه‌ها وجوانه‌های سبز، میوه و گیاهان دانه‌دار می‌باشد.
این پرنده برخلاف سایر دام‌ها می‌تواند در دشت‌ها و فلات‌ها نیز زندگی کند و به دلیل داشتن سیستم گوارشی مناسب، آن هم به گونه‌ای که غذا به مدت ۴۲ ساعت در معده این پرنده گردش می‌کند، تمام مواد مغذی در بدنش جذب می‌شود.
شترمرغ با رشد سریعی که دارد، پس از یک ماهگی، روزی یک سانتیمتر رشد کرده و در سن ده ماهگی قابل کشتار می‌باشد و این نشان دهنده رسیدن این پرنده به رشد اصلی است.
•  گوشت قرمز که کم چرب و کم کلسترول با طبیعتی گرم و دارای آهن است که گوشت این پرنده را از سایر گوشت‌های قرمز متمایز می‌سازد.
•  پوست نرم، لطیف و با مقاومت بالا که با داشتن فولیکول‌های پرروی پوست، امتیاز دیگر این پرنده نسبت به سایر دام‌ها است. به طوری که پوست شترمرغ در بازارهای جهانی تا ۴۰۰ دلار قیمت دارد.
•  روغن آن تسکین دهنده درد، رفع خشکی، دارای اسیدهای چرب امگا 3 و 6 و 9 میباشد.
•  پر این پرنده در دوران باستان نماد پادشاهان و سرداران بوده‌است.
•  مغز این پرنده در درمان بیماری آلزایمر موثر است و از بافت زانوی شترمرغ جهت دستگاه‌های الکترونیکی، مخابراتی استفاده می‌شود.

با توجه به مزایای اقتصادی بی شماری که این پرنده دارد اکنون بسیاری به این صنعت رو آورده و اقدام به  پرورش شترمرغ نموده اند . اما بدلیل مشکلات سلامتی و همچنین عدم جذب مواد معدنی موردنیاز گاه گله های این پرندگان دچار بیماری ها و آسیب های جدی می شود.

به همین دلیل شرکت آپادانا پروتئین با تولید مکمل MCHA  برای شترمرغ ضمن بالابردن ایمنی بدن این حیوانات ، وزن گیری و تولید تخم این پرندگان را بهبود بخشیده و بطور قابل ملاحظه ای از بیماری این پرندگان جلوگیری می کند. این شرکت دو نوع کمپلکس MCHA با توجه به نیازهای شترمرغ های تخم گذار و گوشتی روانه بازار نموده است . جهت اطلاعات بیشتر درخصوص تاثیرات این کمپلکس برروی شترمرغ های تخم گذار و گوشتی برروی عکس های ذیل کلیک کنید.
.