Responsive Joomla Template

Responsive Joomla Template. Works with Mobile, Tablets and Desktops/Laptops

Innovative Slideshow and Menu.

Selection from Eight different Colors.

روغن MCHA

 • مصرف روغن از اصولی ترین منابع تامین انرژی در جیره غذایی دام و طیور بوده که مدتهاست مورد توجه کارشناسان و متخصصین علوم تغذیه در صنایع خوراک دام و طیور قرار گرفته است.

  در این راستا شرکت تولید پروتئین و ژلاتین آپادانا افتخار دارد برای اولین بار با استفاده از تجهیزات مدرن ، تولید روغن  MCHAبا منشا حیوانی و ارگانیک را جهت ارتقا سطح کیفی جیره دام و طیور به مرغداران و دامداران و صنایع تولید خوراک دام و طیور عرضه نماید.

  در میان روغنها ، روغن MCHAاز جایگاه ویژه ای برخوردار است ، چرا که با داشتن ماهیت شیمیایی و فیزیکی خاص منحصر به فرد خود ویژگیهای مطلوبی به جیره می بخشد.

  ماهیت شیمیایی یک روغن در تعیین میزان انرژی و اثربخش بودن انرژی واقعی آن بسیار موثر است که در این بین می توان به طول زنجیره ها و میزان اسیدهای چرب آزاد آن اشاره کرد.

  بخش اعظمی از این فاکتورها در روغن ، به فرآیند تولید آن در کارخانجات روغن کشی و تصفیه روغن بستگی دارد چرا که عواملی نظیر دما و فشار، تاثیر مستقیمی روی میزان این فاکتورها دارند. هرچه روغن تحت تاثیر دما و فشار بالاتری قرار گیرد ، شکستن زنجیره های آن و در نتیجه کوتاه شدن طول آنها و همچنین میزان اسیدهای چرب آزاد آن افزایش یافته و نهایتا انرژی روغن کاهش پیدا خواهد کرد. همانطور که می دانید روغن ها در فرآیند تصفیه به طور غیرقابل اجتنابی تحت تاثیر دما و فشار قرار گرفته و بالاخره حتی به مقدار کم ممکن است مورد آسیب قرار گیرند.

  لذا مصرف روغن MCHAبه عنوان منبع تامین انرژی جیره با توجه به فرایند انحصاری و خاص تولید روغن نسبت به سایر روغنها با منشا گیاهی ارجحیت داشته و از نظر اقتصادی با توجه به انرژی متابولیسمی بالا و قابلیت جذب بیشتر دارای 30% ارزش افزوده اقتصادی بیشتری می باشد.

 •       

   

 • 1-    از مزایای یک روغن خوب روش تولید و تصفیه آن می باشد که در روش های معمول حرارت بالا باعث از بین رفتن ویتامین های K،E،D،Aمی گردد .تفاوت روغن MCHAبا سایر روغن ها این است که علاوه بر تامین انرژی درجیره بعلت روش تولید خاص (روش تولید سرد) تامین کننده ویتامین های محلول در چربی (K-E-D-A) به صورت طبیعی و ارگانیک بوده که بالاترین جذب ویتامین ها را نسبت به سایر روغنها دارا می باشد.

  2-    وجود سطح بالا و کیفیت فوق العاده آنتی اکسیدان های طبیعی (توکوفرول ها –ویتامین E) در آن می تواند به کاهش اکسیداسیون در زمان انبارداری کمک کند.

  3-     باعث بهبودی ضریب تبدیل موادغذایی و کمک به هضم و جذب بیشتر می گردد.

  4-     دارای قابلیت مخلوط شدن با سایر محتویات خوراک طیور و افزایش کیفیت پلت در جیره می گردد.

  5-     مصرف این روغن باعث کاهش طول دوره پرورش و افزایش راندمان تولید می گردد.

  6-     استفاده طولانی مدت از آن هیچگونه مسمومیتی (حاد یا مزمن) ایجاد نمی کند

 • 1-     مقدارمصرف روزانه این روغن بستگی به سن ، جنس ، گونه حیوان دارد.

  2-   در جیره طیور گوشتی بسته به نوع دان (پیش دان ، میان دان ، پس دان) بین 5-20 کیلوگرم در هر تن دان با نظرکارشناس فارم پیشنهاد می گردد.

 • این محصول در حلب های 17 کیلویی بسته بندی و ارائه می گردد.